דבר המנהלת

תלמידים, הורים וצוות חינוכי יקר,

בהתרגשות רבה אני שמחה לפתוח את השנה, בסימן התחלה חדשה ובניחוח חגי תשרי באוויר.

ברצוני להודות מקרב לב לעיריית רעננה על שיפוץ הספרייה והפיכתה למוקד נעים, חדשני, שובה עין ולב ומזמין להיכנס לעולמות הנסתרים של הספרים. השנה התחדשנו גם ב"חדר הקשבה", בספסלים ושולחנות מעץ המפוזרים בחצר לטובת הילדים, בהצללה של מגרש הכדורגל ולבסוף, בעוד 40 לפטופים חדשים לקידום הלמידה המשמעותית.

כבית ספר לתקשורת, בית ספר "הדר", חרט על דיגלו לטפח תלמידים סקרנים וחקרנים, יוזמים ופעילים, בעלי חשיבה ביקורתית, הקשובים לאחרים ומעורבים בחיי הקהילה הסובבת אותו.  

לפיכך, השנה הצבנו יעד חשוב – לטפח ולהדגיש את התקשורת הבינאישית והדיאלוג המקדם כדי שכל קהילת בית- הספר תפתח שפה משותפת לכל באי בית הספר: תלמידים, הורים, מורים. שפה של כבוד, ביטחון, הקשבה תוך התחשבות בייחודו של כל אדם ובצרכיו.

השנה נעמיק את הקשרים ונטפח את כישורי השיח הרגשי באמצעות תוכניות חינוכיות ייחודיות המטפחות דיאלוג: קבוצות חברתיות קטנות, דיבייט, תיאטרון, ODT, בשבילים עם חברים, פעילות בחדר הידברות, חניכים חונכים, קרוב ללב.

נמשיך בחתירה למצויינות כבר מהגיל הרך על ידי המשך שיתוף פעולה עם אשכול הפיס וחווית הסדנאות המדעיות, לימודי רובוטיקה כבר מכיתה א', חינוך פיננסי, PBL ותוכנית המצוינות אמירים.

תלמידינו ימשיכו לקחת חלק גם השנה בתוכניות ייחודיות של בית ספר "הדר" : לימודים ושידורים מתחנת הרדיו הבית ספרית, אולימפיהדר בהובלת ההורים ופעילויות חיים משותפים: הדר ללא הדרה.

השנה, בהלימה ליעדים הבית ספריים, צוות בית הספר יתפתח מקצועית בתחום הנחיית הקבוצות מתוך תפיסה כי תפקיד המורה בתהליך השתנות ומעבר להוראה דיאלוגית בגובה עיניים.

אנו מאחלים בהצלחה לתלמידי שכבה א' שהחלו את שנתם הראשונה ב"הדר", לתלמידי כיתות ו' שזו שנתם האחרונה בטרם המעבר לחטיבה, לתלמידים החדשים, למורות ולתומכות ההוראה שהצטרפו לקהילה שלנו.

בפתחם של חגי תשרי, עם תחילת השנה, אני רוצה לאחל לכולנו שנת לימודים מעניינת, מקדמת, ברוכה בחוויות נעימות, שנה של חדוות יצירה, חיוכים ומילים טובות.

בהצלחה לכולנו וכל שנבקש לו יהי!

סיגל יהודאי